Je to jednoduché. Kdo chce najít efektivní řešení, hledá si relevantní informace ze všech stran! Dělá to naše vláda?

5.3. 2021598x

Dá to selský rozum. V zájmu nalezení správného rozhodnutí, se nedá spoléhat jen na jednostranný názor. A jak to bývá mezi dvěma extrémy – pravda je vždy někde uprostřed. Stejně tak mezi odpůrci a nekritickým zastánci drakonických opatření aktuálního nouzového stavu je potřeba najít ‚zdravý průměr‘.

Je s podivem, že po novém vyhlášení nouzového stavu, po odmítnutí prodloužení Sněmovnou, je ticho po pěšině. Akorát ODS se zmohla na to, že respirátorové linky, které si přivezl předseda Senátu Miloš Vystrčil jako prezent z Tchaj-wanu, jsou schopny vyrobit 4 milióny roušek měsíčně. Má to snad být signál, že právě tato partaj prostřednictvím svého zástupce zachraňuje situaci? Nedej Bůh pojímat kacířskou myšlenku, že vyhlášená povinnost nošení roušek má spojitost s nezbytností využití politicky importovaných výrobních linek.

Jinak celý Demoblok mlčí, mlčí a mlčí. Nijak nekomentuje nastalou situaci po 26. únoru 2021 (odmítnutí prodloužení nouzového stavu a vyhlášení nového naší vládou, s platností od 27. února), natož aby ji řešil. Ticho po pěšině, že překotně schválený pandemický zákon, po nocích dojednávaný s vládou a demo-opozicí, je nakonec k ničemu, ačkoliv se údajně projednával kvůli tomu, aby mohl být v momentě nabytí jeho účinnost ukončen nouzový stav. A nyní – máme pandemický zákon, ale i nouzový stav. Jediné, co se nějak vytratilo ze scény je údajná opozice demokratických stran…

Ale zpět k původnímu tématu! Vzhledem k okolnostem to zas tak nevypadá na enormní zájem situaci řešit. Indicií je hned několik. Prapodivné nákupy, konkrétně testů do škol, které byly prostřednictvím Ministerstva vnitra nasmlouvány výrazně dráž, než by byla odpovídající cena. Nicméně se neřešil problém samotného nákupu, ale to, že si ho vůbec dovolil někdo zpochybňovat. Stejně se i přes vyjádření premiéra, že výběr dodavatelské firmy bude zrušen, nic nezměnilo. Kdo tedy řídí vládu? Její ministerský předseda, jenž se holedbá, že vše zařizuje kvůli neschopnosti ostatních sám, nebo ministr vnitra, jenž se tváří zcela neohroženě? Jenom dodejme, že ČSSD tento resort vede už ve druhé vládě, dohromady osmým rokem…!

Dalším, co stojí za povšimnutí, jsou nabídky našich vývojářů a firem. Z jejich strany byla vláda oslovena možností testování za zlomek prostředků, než jsou nakupované testy. Za zmínku stojí třeba i možnost využití u nás vyvíjených čističek vzduchu, na které upozornila poslankyně Trikolóry Zuzana Majerová Zahradníková. Jenomže výsledkem je NIC. Jednoduché, o to víc jednoznačné NIC!

Do řešení situace nemají co mluvit ani odborníci nehovořící ‚jazykem našeho kmene‘, tedy jiného názoru, než je ten oficiální a potřebný. Dodávka očkovacích vakcín je politizovaná, neboť NIKDO by přece nechtěl něco, co je vyrobené v Rusku, protože kdo ví, jak se to tam vůbec dělá…? Přitom jedním z aspektů registrace vakcín je podmínka, že příslušní úředníci musí být vpuštěni do výrobních prostor. A, jak známo, registrace ruského Sputniku je v běhu, bez ohledu na to, že v některých evropských zemích se již může používat, neboť zdlouhavý unijní postup byl pro ně neakceptovatelný. U nás se ale čeká na byrokratický proces Evropské agentury pro léčivé přípravky (EMA), i když by to zvládl náš SÚKL, ačkoliv podle předkládaných statistik jsem na samotném chvostu v řešení pandemie? Jak to tedy je, že si můžeme dovolit takové hochštaplerství? Nezbývá, než konstatovat, že podle všeho asi ANO! Tudíž je propaganda zřejmě důležitější, než zdraví, o které přece všichni zúčastnění ‚usilují‘! 

Komentáře