František Konšel

33 let, Křenůvky

Vyrostl a žije v Křenůvkách, na hranici vojenského prostoru Březina na Prostějovsku. Tam se také zrodila jeho  láska k přírodě, a proto se vydal na lesnickou dráhu. Nejprve vystudoval Střední lesnickou školu v Hranicích, po ní vysokou v Brně. Kariéru začínal jako hajný na Opavsku, nyní pracuje jako technik a vedoucí výroby v rodinné firmě Pilesko.

„S politikou nemám zatím žádnou zkušenost. Dosud jsem byl pouze pozorovatelem dění kolem sebe. A protože se mi spousta věcí nelíbí a současně se na naší politické scéně objevila Trikolóra, viděl jsem v tom šanci něco změnit,“ míní František Konšel a dodává: „Trikolóra má totiž základní pilíře i myšlenky, s nimiž se ztotožňuji.“

V politice chce být především ochráncem obyčejného pracujícího člověka. „Obecně bych řekl, že mi jde o možnost reagovat na nátlak státu a úřadů na život obyčejných lidí. A to v každé oblasti denního života, ať už na úrovni krajské nebo obecní politiky,“ říká František Konšel s tím, že sice nemá v politice zkušenosti, ale nebojí se je získat. „Se zkušeností se nikdo nerodí, ta se prostě musí získat tvrdou a poctivou prací. Mým zájmem je, aby se tady žití stalo co nejpříjemnější, a pro to chci udělat maximum,“ říká.

Je svobodný a bezdětný. Jeho zálibami jsou příroda, les myslivost a sport v jakékoli formě, nejvíce se však věnuje fitness.

Sám sebe hodnotí jako obyčejného kluka z vesnice. Podle horoskopů je přitom kombinací dvou největších šelem – lva a tygra. To ho předurčuje být bystrým a hrdým vedoucím, vynikajícím organizátorem, který umí předběhnout dobu. Podle horoskopu je také tvrdým bojovníkem, současně schopným velké lásky.

Oblíbené jídlo: zvěřina v jakékoliv formě

Oblíbený nápoj: ke zvěřině červené víno, jinak voda

Oblíbená postava: hrdinové komedií a sci-fi

Oblíbená kniha/film: Bohatý táta od Kiyosakiho

Hudba: Iron Maden, Accept, Karel Kryl

Podívejte se také na další kandidáty

Pošlete vizitku přátelům

Pomozte nám rozšířit informace o našich kandidátech.
Vložte vizitku k sobě na timeline, pošlete ji přátelům do zprávy nebo nasdílejte do skupin.

Kandidáti pro volby do Zastupitelstva
Olomouckého kraje

Chtěli bychom Vám představit naše kandidáty pro volby do Zastupitelstva Olomouckého kraje, které se konají 2. - 3. října 2020. Pokud právě v tuto chvíli nemáte dostatek času, stáhněte si naši online publikaci.

S vašimi osobními údaji vždy zacházíme s respektem a péčí. Odesláním souhlasíte s OOÚ a GDPR.