Až skončí doba roušková, budeme se možná divit, co všechno se za ten čas událo!

22.9. 2020523x

Posledním hitem je výměna na místě ministra zdravotnictví. Zda šlo o rezignaci Adama Vojtěcha z vlastní vůle, či dobrovolný krok před odvoláním, případně o ‚výpověď dohodou‘, se můžeme jen dohadovat. Nicméně rychlá instalace jeho nástupce dává tušit, že to nebyl krok unáhlený. Je přirozené, že za dané situace by neměl takto exponovaný resort zůstat bez velení ani minutu!

Do jaké míry je COVID-19 skutečná hrozba a jakou roli hraje politika je na zváženou. A jak říká jedno pravidlo – věc se nazývá konspirací tak dlouho, dokud se neukáže, že je na ní něco pravdy. Chaotický vývoj naznačuje, že i na tomto šprochu může být trocha pravdy. Což ovšem nijak samo o sobě nehodnotí závažnost viru. Na to jsou jiní odborníci.

Často se ovšem setkáváme s tím, že se do mediálního prostoru vyhodí nějaké téma, které má překrýt větší problém, případně odvést pozornost jinam. A to se možná děje i v tomto případě. Zatímco Evropou rezonuje druhá vlna koronavirové epidemie, Evropská komise opět hraje mrtvého brouka a jede si svoje. Pro samé roušky si tedy málokdo všímá, co se děje za zrcadlem. Další zpřísňování emisních limitů sice není přímým zákazem výroby aut s klasickými pohony, ale zcela nekriticky se tím umetá cestička elektromobilům, které mají nejspíš spasit svět. Za zmínku stojí také plánování emisních povolenek pro domácnosti. A kdo ví, co se ještě u evropské plotny v rouškovém mezičase kuchtí!

Kromě epické bitvy o roušky, ať už z pozice zastánců nebo odpůrců, bychom si tedy měli také všímat i toho, co nemá s koronavirem pranic společného. Alespoň zdánlivě. Abychom se pak nedivili, proti čemu se mělo během té doby bojovat neméně vehementně. Potom může být třeba už i pozdě! 

Podívejte se na náš program ZDE

Komentáře