DOBRÁ ZPRÁVA: Ideologická masáž školních osnov na část mladé generace nefunguje!

25.9. 2020615x

Současné školství, zmítající se na vlnách genderismu, multikulturalismu, či spousty jiných ‚–ismů‘ a nesmyslů, má za úkol produkovat ‚ty správné lidi‘, kteří převezmou štafetu a povedou společnost předem vytýčeným směrem. Bylo tomu ale tak vždy, ve všech dobách, za všech režimů. A logicky je tomu tedy tak i dnes.

Až dospíváním mladí zjistí, že ne všechno funguje, jak je jim ve školách meldováno, a je už jenom na nich, zda se budou zarputile snažit zachovat si vštěpovaný pohled na svět nebo ve střetu s realitou zůstanou na zemi a postaví se na vlastní nohy. Bez ideologických slibů nekonečných možností, které se ovšem nakonec vyplní jen hrstce vyvolených, jimž třeba snadný život zajistí nějaká prapodivná neziskovka!

Někdo se probudí z pokrokového snu dřív, někomu to trvá déle, někomu to vydrží na celý život a někdo naopak na něj nikdy nepřistoupí. V předvolebním období se nezávisle na sobě setkáváme s reakcemi mladých, kteří rozhodně neodpovídají ideologické šabloně současných školních osnov. Někteří se velmi kriticky staví k fungování EU a kroky nikým nevolené Evropské komise, jiní zas s odkazem na historii berou naprosto vážně zachování národní identity, další pak jednoduše věří člověku, který konzervativní myšlenky zastává. Mladí se objevují i v řadách Trikolóry.

Je to málo? Rozhodně ne! Spíš je to možná ona pověstná špička ledovce, jehož podstatnější část zůstává zrakům ukryta pod hladinou. Nejspíš mezi mladými to není zase tak na pováženou. Akorát se netroufají vzepřít, domnělou převýchovu ve správného člověka ze strany odpovědných pedagogů přežijí a stejně si myslí svoje. Jak tomu bylo vždycky, ve všech dobách, za všech režimů. A logicky je tomu tedy tak i dnes. Což je jenom dobře!

Náš program si můžete stáhnout i do mobilu ZDE

Komentáře