Trikolóra NEBOJUJE proti očkování. K rozhodování musí být ale dostupné objektivní informace!

14.7. 2021637x

Novinový titulek na první straně jednoho deníku hlásal úžasnou zprávu. První očkované matce se narodilo zdravé dítě! To je každopádně dobře. Akorát by to mělo být samozřejmostí, o níž není třeba s takovou pompou informovat…

Výše uvedené by se totiž dalo vyložit i jinak. Že je to něco neobvyklého, neboť běžně se očkovaným ženám zdravé děti nerodí. Což už by bylo tak trochu na pováženou. Je to ale také obraz doby: je třeba očkovat za každou cenu a zároveň bombastickými titulky v médiích informovat o nezastavitelných mílových krocích v dosažení…čeho že?

Jak už je v titulku zmíněno, Trikolóra, ač je do takové pozice mediálně zaškatulkována, rozhodně NENÍ PROTI OČKOVÁNÍ, jak se snažísdělovací prostředky veřejnosti vnucovat. Stojíme si ale za tím, že očkování musí být VÝHRADNĚ SVOBODNOU VOLBOU každého jednotlivce. A k jeho rozhodnutí by měl stát, ať už prostřednictvím médií nebo vlastní kampaní, poskytnout co největší rozsah OBJEKTIVNÍCH INFORMACÍ. Což se, přiznejme, neděje. Zmiňovaný novinový titulek je toho zářným důkazem.

Zatímco náš ministr zahraničí Jakub Kulhánek se holedbá, že dvakrát očkovaní lidé se mohou vracet ze zahraničních cest bez následné karantény a nezbytného testování, jiná informace mluví o tom, že do letadla směr Švédsko očkovaní turisté bez aktuálního testu nemohli nastoupit. Není to už trochu signál, že nejde ani tak o zdraví, ale o politický boj? U nás je třeba očkovat za každou cenu, byť už je známo, že ani dvojí dávka není zárukou jak budoucí ochrany proti infekci, tak i možnosti, že infikovaný člověk nebude dál přenašečem. Naopak Švédsko bylo od začátku pověstné svým vlastním přístupem k řešení COVID-19, včetně toho, že v zemi také pozastavili očkování AstraZenekou v okamžiku, kdy se začaly objevovat nežádoucí účinky u očkovaných zdravotníků. Oproti tomu u nás se po celou dobu jakékoliv možné negativní dopady důsledně odmítají, či spíš popírají. Zvyšuje to důvěryhodnost očkování? Asi moc ne!

Na sociálních sítích se objevila krátká poznámka, že kdyby naopak vláda vakcinaci zakazovala, byl by už dnes naočkovaný skoro celý národ. Ač to zní nadneseně, v jádru to může nastiňovat současný stav. Velká nedůvěra vládě, šíření jednostranných informací, které jsou pro mnohé už samo o sobě významným varováním. Ani třeba ne tak pro obsah, jak pro jejich agresivitu a neochotu připustit jiný pohled na věc. 

Pokud by mohlo být očkování jednou z možností, jak z celé šlamastyky ven, pak díky za něj. Ale znovu je nutno podotknout JEDNOU Z MOŽNOSTÍ, nikoliv jedinou. Na základě skutečně objektivních informací mít šanci se rozhodnout, co je pro každého nejpřijatelnější. Vyhodnotit plejádu odborných názorů je sice pro obyčejného člověka dost problematické, ale každý sám je schopen vnitřně si říct, co je pro něho dobré. Ovšem za předpokladu, že podávané informace odpovídají skutečnosti. Což se ovšem v očkovací kampani, kdy se už za injekci nabízí možnost postoupit do slosování o ‚neodolatelné výhry‘, rozhodně tak není. Lži v přímém přenosu tomu rozhodně nenasvědčují. 

Recept na vytouženou proočkovanost je možná jediný: ŘÍKAT PRAVDU. I když zrovna není v daný okamžik příliš příznivá. I tak by bylo dosažení cíle spíš utopií, ale zbude alespoň čisté svědomí, že se lidé nerozhodovali podle zavádějících informací, pod nátlakem nebo dokonce ze strachu, který na ně média chrlí. Očkování je nevratný krok, k němuž by se měl každý rozhodnout PO ZRALÉ ÚVAZE při zvážení všech pozitiv i rizik podle dostupných dat. A ta po celou dobu naše vláda v žádném ohledu NEPOSKYTUJE! Pokud za to nepokládá důsledně udržovaný chaos protichůdných sdělení vypouštění směrem k veřejnosti. Zda jde o diletantismus nebo důsledně promyšlený sled v zájmu UDRŽOVÁNÍ NEJISTOTY A DALŠÍHO ROZKLADU SPOLEČNOSTI se dá jenom těžko zvenčí odhadnout.

Komentáře