Polní nemocnice v Letňanech

24.1. 2021414x

Aniž bych zpochybňoval existenci novodobého koronaviru, který naši republiku už téměř rok decimuje, musím zpochybnit některé vládní zakázky a s tím spojená opatření.

Už na podzim loňského roku jsem psal status o úkolu pro pana generála Bubeníka (ředitel Agentury zdravotnictví AČR), který měl postavit polní nemocnici v areálu výstaviště v Praze-Letňanech. Pan generál tenkrát prohlásil, že tento úkol splní, ale pro nově vznikající polní nemocnici nemá zdravotnický personál. Svůj úkol splnil, polní nemocnice od listopadu loňského roku stojí. Doposud v ní neležel jediný pacient! Ale nemalý nájem Ministerstvo zdravotnictví soukromé firmě, které patří výstaviště v Letňanech, platí. Měsíčně tento pronájem daňové poplatníky přijde na 26 mil. Kč, a tato smlouva je podle dostupných informací platná až do konce února letošního roku. Každý si může lehce spočítat, kolik firma provozující letňanské výstaviště z peněz daňových poplatníků za dobu pronájmu obdrží. Můžeme namítat, že zdraví občanů ČR je k nezaplacení, ale…

Tak si to shrňme. Armáda ČR ví, že je schopná tuto polní nemocnici postavit do týdne od vydání rozkazu. To znamená, že při zhoršení situace v oblasti volných lůžek AČR tuto nemocnici do týdne postaví. Potom se musíme ptát, proč je nemocnice v pohotovosti a ČR platí za pronájem pavilonu v Letňanech nemalé peníze. A zákonitě z toho plynou další otázky. Chová se takto řádný hospodář? A zejména, cui bono, tedy kdo z toho má prospěch, k čemu to má sloužit?

Zdroj IDNES: zde 

Komentáře