Bude dalším krokem podepisování ‚Anticharty‘ odsuzující všechny neočkované jako nepřátele lidu?

24.10. 2021275x

Je dobře, že je virus tak ohleduplný a nechal proběhnout volby. Ty se mu za to odvděčily tím ‚správným‘ výsledkem, což mu opět zaručuje nesmrtelnost…! A protože dobrá věc se podařila (možná i ta věrná láska zvítězila), je čas zase o sobě dát vědět…

Doba začíná nabírat na obrátkách. Ale aby se podařilo nějak odklonit pozornost od rapidního růstu cen a nedostatku produktů, které udržují společnost v chodu, znovu se závodí, o kolik je dnes pozitivních víc, než před půl rokem, či jak nám to reprodukční číslo zas utěšeně narůstá. A tak nějak do vedlejší role se dostává skokové zdražování pohonných hmot, plynu, elektřiny. Ovšem o to víc dostává třeba prostor nedostatek čipů pro výrobu nových aut. Čím to? Že by bylo potřeba připravit půdu na to, že se máme i ve výhledu 2–3 let (i takové vize jsou) s nedostatkem nových aut smířit, abychom pak lépe uvítali nástup elektromobility? Až příliš moc okolností se nahodile sešlo dohromady. Jenomže – opravu nahodile?

Spíš to trochu vypadá jako řízený ‚pokrok‘, díky němuž budeme časem vděčni za cokoliv! A teď zpět k onomu fíkovému listu jménem COVID-19. Samozřejmě se nedá zpochybňovat existence nemoci, ani to, že pro některé jedince může mít skutečně fatální následky. Ovšemže na druhou stranu přece jen s ní už žijeme půldruhého roku a každý soudný člověk pozná, kolik se zde zároveň prolíná lží a polopravd, které celou mašinérii s konečným cílem TOTÁLNÍ proočkovanosti (a za jakým účelem?) provází. I přesto se v televizi stále objevují stále stupidnější očkovací reklamy, ač je dnes už jasné, že jsou lživé a vakcína žádnou tečkou za koronavirem není. Lidé mohou znovu onemocnět a zkušenosti ze zahraničí mluví o tom, že z neznámých důvodů plně očkovaní stále více zaplňují jednotky JIP. O situaci u nás se však cudně mlčí. Buďto je třeba bojovat s extrémně zákeřnou nemocí, a tady musí platit padni komu padni. Nebo jde o úplně něco jiného. Očkovaní jsou pokládáni za chráněný druh, budiž jim přáno, sami se tak rozhodli, ať už z jakéhokoliv důvodu. Naopak pandemičtí hybatelé se už nepokrytě vyjadřují v tom smyslu, že při zavádění opatření nejde tak ani o omezení šíření viru, jako spíš o znepříjemnění života neočkovaným. Nenaplňuje už to samotné znaky trestného činu? Stoupá papalášství a pocit neohroženosti mocným už tak do hlavy? 

Svalovat vinu za současný stav na neočkované je samozřejmě nesmysl. A to hned z několika důvodů. Očkovaní se běžně netestují a dosluhující premiér Babiš rezolutně odmítl, že by se o něčem takovém vůbec uvažovalo. Přitom se už dnes ví, že i oni mohou být nositeli a šiřiteli nákazy ve stejné míře jak neočkovaní. Už se také dávno ví, že pozitivně testovaný nerovná se nemocný a samotná PCR pozitivita není ani zdaleka předpokladem, že se testovaný s onemocněním vůbec setkal, natož aby sám byl nakažen, a už vůbec ne dokonce nemocen. A pak samozřejmě, z logiky věci, očkovaný by neměl být neočkovaným ohrožen. Což prokazatelně neplatí. Takže by byl čas přiznat, že vakcinace nemá takový efekt, jak se očekávalo a je třeba improvizovat podáváním dalších dávek. Věc ale může být i taková, že vlastně funguje všechno podle plánu, akorát to na začátku nikdo neřekl!

Kdo by ale vkládal naději v novou vládu, asi se se zlou potáže. Už při předvolebních debatách se lídři demobloku zaklínali jedinou myšlenkou – očkovat, očkovat, očkovat. A tak se může stát, že nebude trvat dlouho a přijde na řadu novodobá obdoba Anticharty odsuzující všechny neočkované, jako nepřátele společnosti, a požadující exemplární postih v podobě společenského vyloučení se všemi možnými důsledky. Nová opatření platná od 25. října sice současná vláda navrhla s tím, že je její následovníci mohou odvolat, ovšem proč by to vlastně dělali, když jsou sice až absurdní, ale na ovládání společnosti dostatečná?

Kdy tohle skončí, těžko říct. A není ani vyloučeno, že očkovací lobby bude za poskytnutá privilegia očkované žádat něco na revanš. Ale to bychom už zabíhali hodně daleko… 

Komentáře