Jaroslav Skopal

65 let, Prostějov

Prostějovan tělem i duší Jaroslav Skopal je absolventem Mendelovy univerzity, přičemž zemědělství a především úrodná hanácká půda jsou jeho celoživotní láskou. V tomto oboru ostatně podniká, ovšem v dotaznících s lehkou nadsázkou uvádí, že je sice OSVČ, ale s pomlčkou PRDUCH neboli pracující důchodce.

Důvodem, proč nyní vstupuje do politiky, je obrana konzervativních hodnot. „Tři základní pilíře Trikolóry vyjadřují mé přesvědčení. A protože nechci jen pasivně vyčkávat věcí příštích, rozhodl jsem se aktivně přispět k probuzení lhostejné společnosti,“ vysvětluje svůj vstup na politické kolbiště pod vlajkou Trikolóry s tím, že jeho hlavním politickým cílem je nalezení a nastolení konsensu mezi politiky a odborníky. „Obecně se dá říct, že chci bránit zdravý rozum. Mám-li být ale konkrétní, v krajské politice bych se chtěl věnovat především zemědělství, ekologii, odpadům, ochraně půdního fondu a potravinářství,“ tvrdí a dodává: „Jednou z mých největších priorit v krajské politice ale je vytvářet předpoklady pro posílení pravomocí občanů a obcí.“

Jaroslav Skopal je 39 let ženatý a má dospělého syna a dceru. Rodina je jeho největším životním zájmem. Hned na druhé místo pak řadí zemědělský výzkum a filatelii. „Celý život ale také aktivně sportuji,“ říká o sobě, což potvrzuje skutečnost, že v roce 2000 založil první florbalový klub na Prostějovsku FCB Playmakers.

Sám sebe charakterizuje jako optimistu. „Navzdory!“ dodává. Je realista, jako kozoroha ho provází cílevědomost a čestnost, podle asijského znamení je kůň, který si s přehledem poradí s každou překážkou.

Oblíbené jídlo: vše, co najde v ledničce nebo na stole

Oblíbený nápoj: pivo, slivovice

Oblíbená kniha/film: díla Miky Waltariho a Vlastimila Vondrušky

Hudba: všechny žánry včetně dechovky

Podívejte se také na další kandidáty

Pošlete vizitku přátelům

Pomozte nám rozšířit informace o našich kandidátech.
Vložte vizitku k sobě na timeline, pošlete ji přátelům do zprávy nebo nasdílejte do skupin.

Kandidáti pro volby do Zastupitelstva
Olomouckého kraje

Chtěli bychom Vám představit naše kandidáty pro volby do Zastupitelstva Olomouckého kraje, které se konají 2. - 3. října 2020. Pokud právě v tuto chvíli nemáte dostatek času, stáhněte si naši online publikaci.

S vašimi osobními údaji vždy zacházíme s respektem a péčí. Odesláním souhlasíte s OOÚ a GDPR.