Jiří Jelínek

49 let, Jeseník

Větry ošlehaným horalem je Jiří Jelínek z Jeseníku. A také mužem, který díky tomu, že každý den zachraňuje lidské životy, má zkušenosti, které by mu mohl leckdo závidět. Pracuje jako řidič záchranář zdravotnické záchranné služby, jako OSVČ učí adepty řízení v autoškole a je také lektorem první pomoci.

Už druhé volební období je zastupitelem Jeseníka. Půl roku byl také tamějším radním a je předsedou kontrolního výboru Jeseník. Nováčkem není ani v krajské politice, kde působí jako člen kontrolního výboru pro hospodaření zdravotnické záchranné služby.

„V politice chci prosazovat věci, které mají smysl a význam, které ulehčí a zpříjemní život spoluobčanů,“ říká Jiří Jelínek a dodává: „Trikolóra je mi názorově blízká. Je to šance, jak prosadit věci, které budou prospěšné všem.“ Jeho krédem je řádně vykonávat politický mandát s ohledem na danou situaci. „Důležité pro mě je, aby člověk za každých okolností zůstal bezúhonný a dokázal si stát za svým názorem,“ tvrdí Jiří Jelínek a dodává: „Pokud jde o konkrétní věci, kterým bych se chtěl v krajské politice věnovat, pak je to více investic do severní jesenické oblasti, lepší financování zdravotnické záchranné služby a problematika zdravotnictví zejména v odlehlých oblastech obecně. K mým prioritám patří i udržení zdravotníků v regionu. A kromě zdravotnictví mě jako člověka z nejvzdálenějšího cípu kraje zajímá samozřejmě také doprava.“

Jiří Jelínek je ženatý a má dvě děti. Jeho hlavními zálibami jsou jízda na kole a turistika. Sám sebe charakterizuje jako vyrovnaného, klidného, přátelského a pozorného člověka. Jeho povaha odpovídá i znamení, ve kterém se narodil a kterým jsou váhy. „Neumím se rozhodnout jen na základě informací jedné strany. Vždy potřebuji slyšet i názor té druhé,“ říká o sobě horal a dodává: „Málo mluvím, ale o to víc poslouchám.“

Oblíbené jídlo:omáčky všeobecně

Oblíbený nápoj: Jameson, Radegast

Oblíbená postava: všechny ztvárněné Brucem Willisem a Davidem Matáskem

Oblíbená kniha/film: veškeré akční a katastrofické filmy

Hudba: Metallica, Hallowen a vše, co se dotklo metalu

Podívejte se také na další kandidáty

Pošlete vizitku přátelům

Pomozte nám rozšířit informace o našich kandidátech.
Vložte vizitku k sobě na timeline, pošlete ji přátelům do zprávy nebo nasdílejte do skupin.

Kandidáti pro volby do Zastupitelstva
Olomouckého kraje

Chtěli bychom Vám představit naše kandidáty pro volby do Zastupitelstva Olomouckého kraje, které se konají 2. - 3. října 2020. Pokud právě v tuto chvíli nemáte dostatek času, stáhněte si naši online publikaci.

S vašimi osobními údaji vždy zacházíme s respektem a péčí. Odesláním souhlasíte s OOÚ a GDPR.