Jiří Steiger

51 let, Olomouc

„Narodil jsem se moc hodným rodičům v Olomouci,“ říká o sobě na úvod jakéhokoli dotazníku úspěšný ajťák a pilot Jiří Steiger. K tomu dodává: „Vystudoval jsem olomouckou elektroprůmyslovku, takže tuším, která dírka v zásuvce kope.“ Po krátké praxi ve výpočetním středisku vystudoval teoretickou kybernetiku, matematickou informatiku a teorii systémů na olomoucké přírodovědecké fakultě. A stal se úspěšným IT konzultantem a ředitelem IT společnosti.

„A protože tu chybí ti, kteří by se bili za naše lidi, za národní zájmy a za to, aby se pracovalo a nedotovalo, aby lidi co pracují a něco umí, měli vždy přednost před vysavači veřejných peněz, proto jsem se rozhodl pro vstup do politiky,“ vysvětluje svou účast na kandidátce Trikolóry a dodává: „A taky proto, abychom nemuseli mluvit jinak s kamarády u piva a před cizími a aby se nám nevrátila totalita ze strany, ze které bychom to dříve nečekali.“ Z výše uvedených důvodů pro něj proto byla Trikolóra jasnou volbou. „Je to první normální strana, která hájí základní principy existence člověka v ČR,“ tvrdí Jiří Steiger. V krajské politice by se chtěl věnovat především dopravě. „Rozumím ale také IT, ekonomice a střelbě,“ prozrazuje o sobě úspěšný ředitel firmy.

Je šťastně ženatý a má dvě dospělé děti. Sám sebe charakterizuje jako celkem normálního pilota. Jeho největší vášní už od patnácti let je létání. „Létání je můj život,“ prozrazuje muž létající na větroních i na motorových letadlech. „A mám rád také zbraně a sportovní střelbu. Jsem obráncem zákonného práva na vlastnictví zbraně,“ prozrazuje o sobě Jiří Steiger.

Je cílevědomý, čestný a realistický kozoroh. Sám o sobě tvrdí: „Mám respekt k našim předkům a velkou úctu k těm, kdo bojovali za naši svobodu. Jako pilot mám možnost vidět věci z nadhledu a tak se také dívám i na všechny problémy. A mám rád logiku v systémech i životě.“

Oblíbené jídlo: vše od manželky, jen nemusím vařenou zeleninu

Oblíbený nápoj: pivo, červené víno, studená čepovaná kofola s pěnou

Oblíbená postava: Yossarian z románu Hlava 22, Josef Švejk, Ozzák z Comebacku

Oblíbená kniha/film: Dospívám v muže, Hlava XXII, Osudy dobrého vojáka Švejka

Hudba: Eagles, ABBA, Nirvana, Jelen, KISS, Nazareth, Tři sestry…

Podívejte se také na další kandidáty

Pošlete vizitku přátelům

Pomozte nám rozšířit informace o našich kandidátech.
Vložte vizitku k sobě na timeline, pošlete ji přátelům do zprávy nebo nasdílejte do skupin.

Kandidáti pro volby do Zastupitelstva
Olomouckého kraje

Chtěli bychom Vám představit naše kandidáty pro volby do Zastupitelstva Olomouckého kraje, které se konají 2. - 3. října 2020. Pokud právě v tuto chvíli nemáte dostatek času, stáhněte si naši online publikaci.

S vašimi osobními údaji vždy zacházíme s respektem a péčí. Odesláním souhlasíte s OOÚ a GDPR.