Liběna Michálková

34 let, Zábřeh

Ženou dvou profesí je Liběna Michálková ze Zábřeha. Po studiu zdravotní školy vystudovala ještě speciální pedagogiku na olomoucké univerzitě a poté ještě tamtéž učitelství českého jazyka a literatury. Nyní vzdělání zúročuje jako všeobecná sestra v olomoucké fakultní nemocnici  a učitelka češtiny na základní škole v Zábřehu, kde také působí jako výchovná poradkyně.

Nikdy nebyla členkou žádné politické strany ani se neúčastnila politických kampaní. „Teď už mě ale nenechává chladnou, když vidím mnoho nesmyslných nařízení, kterými se člověk musí v zaměstnání řídit. Jsem patnáct let ve zdravotnictví a třetím rokem ve školství a záleží mi jak na kvalitě vzdělávání, tak na úrovni zdravotnické péče,“ vysvětluje důvody, proč nyní vstupuje do politiky.

K tomu Liběnu Michálkovou přiměl také program Trikolóry. „Četla jsem články s myšlenkami Václava Klause mladšího, které mi dávaly smysl. V Olomouci jsem se také poznala se Zuzanou Majerovou a její osobnost a názory spolu s programem Trikolóry mě natolik oslovily, že jsem se stala členkou tohoto hnutí,“ prozrazuje učitelka a sestřička v jedné osobě. Její prioritou v politice jsou především občanské svobody. „Chci, aby lidé byli hrdí na to, že žijí v ČR a aby věděli, že za své názory nebudou trestně stíháni. Svoboda projevu je pro mě jednou z nejdůležitějších hodnot,“ říká Liběna Michálková, která se v krajské politice chce zabývat školstvím, zdravotnictvím a sociální oblastí.

Ve volném čase se věnuje četbě, dalšímu vzdělávání, turistice, lyžování a cyklistice. Je svobodná a bezdětná. Má ale dva kocoury.

„Jsem hodně citlivý člověk, avšak dávám to najevo pouze v kruhu nejbližších přátel a rodiny,“ charakterizuje sama sebe a dodává: „Vždy se snažím jít za svým cílem a dokončit práci, kterou začnu. Jsem vyloženě organizační typ. Krom toho miluji zvířata a jsem hodně zvídavá.“

Oblíbené jídlo: steak s pepřovou omáčkou

Oblíbený nápoj: dobré moravské víno

Oblíbená postava: Colas Breugnon, Santiago

Oblíbená kniha/film: cokoliv od Hemingwaye, Orwella, Remarqua, Rollanda či Čapka

Hudba: jazz, swing, rock, Michal Hrůza

Podívejte se také na další kandidáty

Pošlete vizitku přátelům

Pomozte nám rozšířit informace o našich kandidátech.
Vložte vizitku k sobě na timeline, pošlete ji přátelům do zprávy nebo nasdílejte do skupin.

Kandidáti pro volby do Zastupitelstva
Olomouckého kraje

Chtěli bychom Vám představit naše kandidáty pro volby do Zastupitelstva Olomouckého kraje, které se konají 2. - 3. října 2020. Pokud právě v tuto chvíli nemáte dostatek času, stáhněte si naši online publikaci.

S vašimi osobními údaji vždy zacházíme s respektem a péčí. Odesláním souhlasíte s OOÚ a GDPR.