Monika Orel

54 let, Olomouc

Na svět přišla v Plzni, ale od jednoho roku žije Monika Orel na Hané. Většinu života prožila v Přerově, posledních třináct let je Olomoučankou. Inženýrka ekonomie, pedagožka a absolventka soudního znalectví Ústavu soudního inženýrství při VÚT v Brně pracuje jako ředitelka zařízení pro zdravotně handicapované a seniory.

V politice není nováčkem. V letech 2002 až 2006 působila jako radní města Přerova. Nyní se do politiky vrací. „Hlavním důvodem je ztráta konzervativních hodnot a standardních věcí z našeho života,“ vysvětluje svůj návrat na politickou scénu a dodává: „Mým cílem je návrat k základním hodnotám, ke svobodě názoru.“ Pro vstup do Trikolóry se rozhodla kvůli shodě s vlastními životními hodnotami. „To je normalita, svoboda názoru, rodina, vlast. A také to, že bez práce nejsou koláče. To jsou vlastně všechno jinými slovy hlavní programové pilíře Trikolóry,“ říká.

V politice obecně jsou jejími prioritami slušnost, lidství a zdravý rozum. „V rámci kraje bych se potom chtěla věnovat tomu, co je mému zaměření nejbližší a to jsou dostupné a kvalitní sociální služby pro opravdu potřebné. Dále ekonomika, majetek a ve všech oblastech smysluplné a hospodárné využívání prostředků,“ míní Monika Orel.

Je vdaná a má syna a dceru. Miluje zvířata, především psy, které má hned dva. Jejími zálibami jsou pak zahrádka a toulky přírodou.

Z astrologického pohledu je Monika Orel vražednou kombinací býka a ohnivého koně. „Můj muž o mě říká, že jsem mrcha s velkým srdcem,“ prozrazuje rázná žena a dodává: „Jsem pracovitá, tvrdá, důsledná. To je pravda. Ale jsem přitom také lidská.“

Oblíbené jídlo: nejsem líná se najít, nesnáším jen fazolky na smetaně a dušenou mrkev s hráškem

Oblíbený nápoj: voda, pivo, víno

Oblíbená postava: Škopková, Kelišová

Oblíbená kniha/film: Poslední aristokratka

Hudba: Queen, Pink, Karel Gott, Věra Martinová

Podívejte se také na další kandidáty

Pošlete vizitku přátelům

Pomozte nám rozšířit informace o našich kandidátech.
Vložte vizitku k sobě na timeline, pošlete ji přátelům do zprávy nebo nasdílejte do skupin.

Kandidáti pro volby do Zastupitelstva
Olomouckého kraje

Chtěli bychom Vám představit naše kandidáty pro volby do Zastupitelstva Olomouckého kraje, které se konají 2. - 3. října 2020. Pokud právě v tuto chvíli nemáte dostatek času, stáhněte si naši online publikaci.

S vašimi osobními údaji vždy zacházíme s respektem a péčí. Odesláním souhlasíte s OOÚ a GDPR.