Radek Pospíšilík

51 let, Přerov

Výrobky strojaře Radka Pospíšilíka, pocházejícího z Rusavy, svírají ve svých dlaních dnes a denně řemeslníci, stavbaři i kutilové v celé české republice i v Evropě. S dalšími dvěma společníky má totiž v Přerově úspěšnou firmu, která se zabývá výrobou, dovozem a vývozem nářadí. Stejně jako v podnikání je úspěšný i v komunální politice, kde je už druhým volebním obdobím zastupitelem města Přerova.

„V politice prosazuji odbornost pro konkrétní funkce. Každý zvolený zástupce musí dle mého názoru splňovat potřebnou kvalifikaci a mít jistou praxi pro vedení svěřeného portfolia,“ míní. Ve své dosavadní politické práci klade důraz na rozvoj města jako celku. „V krajské politice vidím jako prioritu vytváření podmínek pro zaměstnavatele, kteří dávají lidem práci, a zlepšení cestovního ruchu, což je dost podceňovaná oblast,“ tvrdí Radek Pospíšilík a dodává: „A důležitou oblastí je také bydlení pro seniory a mladé lidi, aby nám z regionu neodcházeli.“

„Trikolóra klade důraz na tradiční rodinu, zastává tradiční hodnoty, chce Evropu svobodných, sebevědomých národů a hlavně, dala si za cíl chránit normální svět,“ vysvětluje svůj vstup do nové strany vedené Václavem Klausem ml.

Nejdůležitější věcí v životě Radka Pospíšilíka je pak jeho rodina. „Jsem silný zastánce tradiční rodiny,“ říká. S manželkou má dvě děti. Sám sebe, kromě strojaře a politika i včelař, lesník a zahrádkář, charakterizuje jako aktivního, pracovitého, výkonného a spolehlivého. Jeho přátelé pak potvrzují, že je také velmi přátelský a velmi si na něm váží toho, že umí držet slovo. Plně na něj sedí charakteristika jeho lunárního znamení. Jako vodnář rád plave proti proudu, má originální myšlenky, vždy je v uvažování o krok napřed a jeho nejvyššími hodnotami jsou svoboda a přátelství.

Oblíbené jídlo: vepřo - knedlo - zelo

Oblíbený nápoj: obyčejná voda, slivovice, vodka

Oblíbená postava: Jean Valjean z Bídníků

Oblíbená kniha/film: odborná literatura týkající se práce a koníčků a film Lidice

Hudba: Karel Kryl, Vladimir Vysockij, Jaroslav Nohavica, Pepa Nos, AC/DC, ruská národní hudba

Podívejte se také na další kandidáty

Pošlete vizitku přátelům

Pomozte nám rozšířit informace o našich kandidátech.
Vložte vizitku k sobě na timeline, pošlete ji přátelům do zprávy nebo nasdílejte do skupin.

Kandidáti pro volby do Zastupitelstva
Olomouckého kraje

Chtěli bychom Vám představit naše kandidáty pro volby do Zastupitelstva Olomouckého kraje, které se konají 2. - 3. října 2020. Pokud právě v tuto chvíli nemáte dostatek času, stáhněte si naši online publikaci.

S vašimi osobními údaji vždy zacházíme s respektem a péčí. Odesláním souhlasíte s OOÚ a GDPR.