Jestli jste spokojeni, kam se ubírá náš svět, tak asi nejsem váš kandidát

7.9. 202293x

„Jsem rodačka z Olomouce, 22 let šťastně vdaná, máma dvou úžasných synů a hrdá majitelka 2 psů a 4 kocourů. V současnosti žiji s rodinou v Bukovanech u Olomouce,“ prozrazuje o sobě Zuzana Majerová (Trikolora) kandidátka do Senátu za obvod 61, zahrnující mimo jiné také zmiňované Bukovany. Není tedy žádný ‚náhodný kolemjdoucí‘, jak to u některých senátorských adeptů bývá. Hájení ‚domácích barev‘ je tedy nepochybně i v jejím vlastním zájmu!

Co stálo za vaším rozhodnutím ucházet se o senátorské křeslo?

Za prvé se to přeci od politiků očekává, že se svojí kůží půjdou na volební trh. Zvláště pak, když se doplňovací volby konají tam, kde je můj domov a kde chci a mohu lidem, městu Olomouc a přilehlým obcím pomoci. A za druhé už se na tuhle vládu opravdu nemůžu dívat, už toho opravdu bylo dost. Čím víc bude v parlamentu lidí, kteří vládě nepůjdou na ruku, tím lépe pro naši zemi.

Z toho se dá tedy usuzovat, že pro současnou vládnoucí garnituru přílišné nadšení nesdílíte…

Jestli jste spokojeni s vládou Petra Fialy a s tím, kam se ubírá náš svět, tak asi nejsem váš kandidát. Ale pokud i Vám – stejně jako mně – připadá, že se svět zbláznil, jestli si i Vy – stejně jako já – myslíte, že válku je potřeba zastavit u jednacího stolu, a ne přiléváním oleje do ohně, jestli i Vám – stejně jako mně – připadá, že se z politiky vytratil zdravý selský rozum, jestli i Vám – stejně jako mně – záleží na tom, v jakém světě budou žít naše děti a vnoučata, pak jsem pro Vás nejspíš ta správná volba a budu opravdu ráda, když mi svěříte svůj hlas. Já na oplátku slibuji, že Vás nezklamu, protože jedno opravdu neumím. Vzdávat se!

Do povědomí veřejnosti jste vstoupila svou rebelií a vystoupením z ODS. Váš život nejspíš ale nebude jen politika!

S politikou jsem se poprvé vážně setkala v listopadu 1989 jako organizátorka stávkového výboru na Gymnáziu Hejčín v Olomouci. Bylo mi 17 let. Po celý život se aktivně zapojuji do politického a společenského dění. Ráda a dlouhodobě pomáhám organizacím pečujícím o naše občany a děti s různými typy postižení, kteří si sami pomoci nemohou.

Studovala jsem dvě vysoké školy, ale diplom nemám. Vždy mi do toho, těsně před cílem, něco vlezlo. V roce 1993 odchod do Kanady, v roce 2017 politika. Miluji angličtinu, která se mi stala i profesí. Měla jsem soukromou jazykovou školu, překládala, tlumočila a angličtinu jsem učila rovněž na základní škole. Od roku 2017 jsem byla poslankyní PS PČR. Od října 2021 opět překládám, tlumočím a vedu politickou stranu Trikolora.

Zjevně jste do aktivní politiky, i když v jiné podobě, vstoupila hodně mladá. Neomrzelo Vás to?

Velkou inspirací mi byl dědeček František Dvořák, zanícený sokol – náčelník Smrčkovy župy Sokolské v Olomouci. Celý svůj život bojoval za pravdu a spravedlnost, a byl za to i stíhán. Za činnost v Sokole strávil tři roky v koncentračních táborech, v roce 1962 a 1968 byl pro změnu vězněn za protistátní činnost. 

Vždy jsem měla svůj názor na věc vycházející z konzervativní výchovy v rodině. A to nebylo zrovna žádoucí, jak kdysi, tak bohužel i dnes, a je mi to opět dáváno patřičně najevo. Na gymnáziu jsem se účastnila již před Listopadem ´89 demonstrací v Olomouci a Praze, podepsala jsem petici Několik vět. 

V dubnu 2019 po odchodu z ODS, která se zcela odklonila od původních konzervativních pravicových hodnot, jsme s Václavem Klausem ml. založili Trikoloru. Politiku vnímám jako službu společnosti. Cením si upřímnosti a ctím svobodu názorů. Chci šířit a hájit konzervativní a tradiční postoje, pomáhat lidem a pozitivně ovlivňovat dění kolem sebe! 

Komentáře